Kaza Sigortası.

 

Rahat rahat iyileşebilmeniz için.

Dünya çapında & 24 saat kaza koruması.

Uygun finansal güvence.

 

Hızlı Teklif 0322 458 9000

almanya

almanya

Ferdi Kaza Sigortası


İster temizlik yaparken düşün ister evde tamirat işleri yaparken merdivenden düşün: Çok çabuk bir kaza oluşabilir ve en kötü durumda ömür boyu sağlıkla ilgili ve finansal problemler doğurabilir. Kazaların üçte ikisinden fazlası evde ve boş zamanlarınızda oluşur. Bu durumlarda yasal bir kaza sigortası ile korunmazsınız. Zira bu hizmetler sadece iş yeri, okul, üniversite ve buralara gidiş gelişlerde yolda oluşan kazaları kapsar. Çepeçevre bir kazanın risklerine karşı güvenceye alınabilmek için ilave bir kaza sigortası yaptırmalısınız. Özel kaza koruması ağır sonuçlu kazalarda finansal olarak sizin yanınızda olur. Anlaşma konusu tutarın sermaye olarak ödemesi ile sizin muhtemel bir maaş kesilmesini veya pahalı tedavi önlemlerini finanse edebilir. Ayrıca ödemeler sadece özel alandaki kazalarda değil, aynı şekilde iş kazalarında da yapılır. İş kazası durumunda hem özel sağlık sigortasından hem de ferdi kaza sigortasından para alırsınız.

 

Bir ferdi kaza sigortası sizi ciddi bir kazanın mali sonuçlarına karşı güvenceye alır. Size sunulan ise dünya çapında ve yirmi dört saat boyunca bir sigorta koruması. Kazanın büyüklüğüne bağlı olarak sigortanın ödediği tutarla mesela hastanede yatma, hekim bedeli ve ihtiyaç durumunda evinizde engelliye uygun tadilat bedelini karşılayabilirsiniz. İsteğinize göre sigorta kapsamınıza çeşitli ilave hizmetleri de dahil edebilirsiniz. Örneğin hastanede kaldığınız süreler için günlük para ödemesi, ölüm parası veya geçici iş göremezlik ödeneğinin. Her bir tarifeye göre kurtarma bedelleri ile bir kazadan dolayı yapılmak zorunda olunan estetik ameliyatlarının bedeli de buna dahil.
Bir ferdi kaza sigortası herkes için yararlıdır. Yasal kaza sigortasının eksikliklerini tamamlar ve yüksek mali yüklere karşı korur. Bu önemlidir, zira kazaların yüzde 70‘ten fazlası serbest zamanlarda oluşuyor ve buna göre de kişiler yasal kaza sigortası korumasının dışında kalıyor. Özellikle de çok sık yurt dışında olan aileler ve çocuklar için bir ferdi kaza sigortası yapılması çok önemlidir. Bu, denizde dalma tutkunları ve motosiklet sürücüleri veya yarış bisikleti kullanan kişiler gibi diğer tehlikeli hobileri olan kişiler için de geçerlidir. Ayrıca hiçbir yasal kaza sigortasından yararlanamayan kişi grupları da kendilerini özel olarak sigortalatmalıdırlar. Bunun içinde serbest çalışanlar ve serbest meslek sahipleri ile evinizde çocuklarınıza bakan emekli ve çalışmayan kişiler sayılmaktadır.
Malullük tutarı, temel tutar veya sigorta tutarı olarak da adlandırılan ve artış oranı, size bir malullük durumunda ödenecek olan tutarı belirler. Esas ödeme tutarı yine de, tarife cetveli olarak adlandırılanda ayarlanmış olan, sizin malullük derecenize bağlıdır. Her durumda, malullük tutarının yeterince yüksek seçilmesine dikkat ediniz. Malullük tutarı olarak yıllık brüt gelirinizin üç katını tavsiye ederiz.
Hem münferit kişiler, hem de kişi grupları bir ferdi kaza sigortası ile bireysel olarak sigortalanabilirler. Özellikle de çocuklarda, araştırmacılık tutkuları ve deneyimsizlikleri nedeniyle çoğunlukla daha yüksek kaza riski vardır. Çocuklarınızı koruma altına alabilmek için, çocuklara ait ferdi kaza sigortası yaptırabilirsiniz. Buna ilave kendinizi ve partnerinizi de koruma altına almak isterseniz, bir kapsamlı aile kaza sigortası çok iyi bir seçenek olacaktır. İlerlemiş yaştaki kişiler için, onların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş, yaşlılar için özel tarifeler sunulmaktadır.

Bir ferdi kaza sigortası sözleşmesi yaparken, prim hesaplaması için, mesleğinizin tam tanımının bildirilmesi gerekmektedir. Risk hesaplaması için iki meslek grubu arasında ayırım yapılır:

  • Elleriyle çalışan / bedeni ile çalışan
  • Büro çalışanı / bedeni ile çalışmayan

Belirli yüksek risk altındaki meslekler için bazı sigortalar özel tarifeler de sunmaktadır. Mesleğinize bağlı olmaksızın biz size, güvencenizin yeterli gelebilmesi için, en az yüzde 225 artış oranlı bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz. Hem özel sigorta, hem de yasal kaza sigortası sadece kaza neticesi ortaya çıkan sağlığınızın bozulduğu durumlarda ödeme yaptığından, çalışamama durumunuz için de – örneğin ağır bir hastalık neticesinde – bir malüllük sigortası ile kendinizi güvenceye almalısınız.

 

 İyi Tarife Cetveli


Bir tarife seçiminde tarife cetveline çok dikkat etmelisiniz. Zira bu vücudunuzun bir parçasının fonksiyon kaybında ne kadar para alabileceğinizi belirler. Bu şöyle çalışır: Her vücut parçası için sigorta, müşterinin o vücut parçasını kaybetmesi veya hiçbir zaman kullanamayacak olması durumunda, bunun hangi derecede engel teşkil edeceğini belirler.

Vücudun birçok parçasının kazadan etkilenmiş olması durumunda, tek tek bütün malullük dereceleri birlikte toplanır. Ancak bu değerler daima tamamen fonksiyon kaybı olması halinde geçerlidir. Kısmi bir engellilik durumunda tarife cetveli sadece kısmi olarak dikkate alınır. Buna göre tarife cetveli ile artış oranı birlikte, sigortanın ne kadar para ödeyeceğini belirler.

 

İlave hizmetlere ihtiyacınız yok


Rekabet için bir çok sigorta şirketi müşterilerine, sözleşmeye dahil edilen bir çok ekstralarla cazip tekliflerde bulunur. Bu tür ilave hizmetler çoğunlukla önemli değildir ve sadece sigortayı gereksiz yere pahalılaştırır.

Prim iadeli tarifelerden elinizi çekin

Müşterilerin vade sonunda, bu süre zarfında kaza geçirmemiş olmaları halinde, ödedikleri primleri geri alacakları tarifeler özellikle sigortalar için avantajlıdır. Kulağa hoş gelen ise aldatıcı bir paket: Primler boş ferdi kaza sigortalarından çok daha yüksektir ve çoğunlukla sonuçta getirisi aşırı düşüktür.

Hastanede yatmak için gün başına para gereksiz

Birçok sigorta şirketi ilave seçenek olarak kaza nedeniyle hastanede yatma durumunda gün başına para ödemesi teklif ediyor. Buna göre sigortalananlar bir kaza nedeniyle hastanede geçirecekleri gün başına belirlenen bir miktarı alacaklar. Hastaneden çıktıktan sonra aynı gün sayısıyla iyileşme parası ödenir. Bu tür ekstralar gereksizdir. Şayet uzun süreli bir hastane yatışından sonra maaş kesintisi olabilecek bir bakım açığı oluşacağı endişesini taşıyorsanız, kendinizi ayrı bir hastalık durumunda günlük para yardımı sigortası ile güvenceye alın.