Kısmi Kasko Sigortası.

Yolda iyi sigorta

 

Hızlı hasar servisi.

Yüksek sigorta bedelleri.

Kapsamlı sigorta koruması.

 

Hızlı Teklif 0322 458 9000

almanya

almanya

Kısmi Kaskoya genel bakış


İçindekiler

 1. Kısmi kasko nedir?

 2. Neler sigortalıdır?

 3. Kişisel katılım

 4. Kısmi kaskonun ödedikleri

 5. Kısmi kaskonun feshi

 

Kısmi Kasko nedir?


Kısmi kasko binek otonuz için keyfi bir sigortadır. Kasko koruması, yasal olarak şart koşulmuş olan araca mali sorumluluğa ek olarak yapılabilir.

Kısmi kasko ve zorunlu araç sigortası iki farklı sigorta sözleşmeleridir. Bunları teorik olarak iki farklı tedarikçide yaptırılabilirsiniz. En iyisi, bunları bir araç sigortacısından paket olarak almanızdır. Genelde bu çok daha uygun olacaktır. Ayrıca hasar durumunda sadece bir muhatabınız olacaktır.

Kısmi Kasko primleri şunlara gör ayarlanır:

 • Sürücü
 • Araç modeli
 • Talep edilen ilave hizmetler

Kısmi kasko sigortasında tam kaskodaki gibi hasarsızlık sınıfı yoktur.

 

 Kredi kullanımında sadece Full Kasko

Aracınızı kredi veya kiralama şekliyle finanse ettiyseniz, kredi veren finansman vadesi için bir Full Kasko sigortasını şart koşar. Bu zaman zarfında kısmi kasko otomatik olarak buna dahil olur.

 

Kısmi Kasko şunları sigortalar


Kısmi kaskoda sigorta korumasının kapsamı konusunda büyük ölçüde seçme olanağı vardır.

 • Temel koruma: Yabani hayvan kazası, doğal afet hasarları, hırsızlık/gasp, cam kırılması, yangın, patlama
 • Genişletilmiş koruma: Her türlü hayvan kazaları, genişletilmiş doğal afet hasarları (kaya düşmesi, çığ düşmesi, vs.), tam hasar durumunda daha fazla yeni değer ve satın alma değeri tazmini, sansar ısırığı ve sonrası hasarlar, ağır kusur durumunda dahi hizmet verme

Aşağıdaki hasarlar tek tek karşılanacaktır:

 • Doğal afet hasarları (Fırtına, dolu, yıldırım, sel)
 • Yangın, patlama ve kısa devre
 • Kaya çarpması/cam hasarları
 • Hırsızlık ve gasp
 • Yabani hayvan hasarları

 

Kişisel katılım


Kişisel katılım ile (katılma payı olarak da adlandırılan) araç kısmi kasko tarifesinin bedelini büyük oranda düşürebilirsiniz. Bu şekilde araç sigortaları küçük hasarları atlamak istiyorlar.Kısmi kaskonun bir hizmetini kullanacağınız zaman anlaştığınız tutarı kendiniz karşılamak zorundasınız. Tabii ki katılma payından vazgeçebilirsiniz.

 

Kısmi Kasko şunları ödüyor


Kısmi kasko, sigortalanan araçtaki kendi suçu olmaksızın oluşan, trafik sigortası tarafından karşılanmayan, araç sahibinin kendisinin ödemesi gereken hasarları karşılamaktadır. Kabul edilen hasar durumunda kısmi kaskonun hangi tutarı ödeyeceği, tamirin ne kadar pahalı olduğuna bağlıdır. Anlaşmaya varılan katılım payını sigortalanan olarak siz kendiniz her halükarda ilave etmek zorundasınız.

Normalde sigorta tamirin tamamını öder. Ancak hasarın giderilmesi aracın güncel değerinden daha yüksekse (bu külfetli boyama işlemlerinde çok sık oluşabilecek bir durum), araç sigortası belirtilen artık değeri öder. Sigortalanın bununla işini nasıl çözeceği kendisine kalmıştır. Araç sahibi isterse hasarı kendi tamir ettirebilir, istemezse ettirmez. Önemli olan aracın hem sürüş, hem de teknik güvenliği açısından kusursuz durumda olmasıdır.

 

 Sigortalayan sözleşmeyi reddedebilir

Araç sigortanıza poliçenizin geçerlilik süresi içerisinde çok fazla hasar bildirmeniz durumunda, sigorta kısmi kaskonun devam ettirilmesini reddedebilir.

 

Kısmi kaskonun feshi


Kısmi kaskonun geçerlilik süresi on iki aydır. Bu bir aylık bir fesih süresi ile feshedilebilir.Bir araç değişimi durumunda (yeni veya kullanılmış araç) poliçe otomatik olarak sonlandırılır.