Tamamlayıcı Sağlık Sigortası.

Sağlığınız için mükemmel bir ek sigorta

 

Genel sigortalı olanlar için konforlu koruma.

Temel korumaya ilişkin ideal ek sigorta.

Ücretsiz danışmanlıklı uygun teklifler.

 

Hızlı Teklif  0322 458 9000

almanya

almanya

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


Kanun koyucu genel sağlık sigortalarının hizmet katalogundan her seferinde daha fazla hizmetleri iptal ettiğinden dolayı, özel bir tamamlayıcı sağlık sigortası ile kendinizi tıbbi risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Farklı sağlık alanları ve ihtiyaçları için çeşitli sigorta poliçeleri teklif edilmektedir, öyle ki bireysel sağlık sigortasının yapılması mümkün olmuştur.

Örneğin diş, gözlük, alternatif tıbbi tedaviler, ilaç ek ödemeleri ve hastanede kalma süreleri için tamamlayıcı sigortalar yapılabilir. Bu sigortalar ayrı ayrı veya kombine edilerek yapılabilir. Poliçelerin hizmet kapsamı teklif verenlere bağlıdır, fakat sigortalılar tarafından da birlikte geliştirilmesi mümkündür. Bu sayede yüksek meblağda para tasarruf edilir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının avantajları


Kimin hastaneler için tamamlayıcı sigortası varsa, normalde sadece özel hastalar için öngörülen tıbbı hizmetlerden faydalanabilir. Hastanede kaldığınız süre içerisinde örneğin tek yataklı bir odada kalmak veya başhekim tarafından tedavi edilmek gibi ayrıcalıklar, genel sigortalılara bu poliçe sayesinde sunulmaktadır. Farklı tıbbı tamamlayıcı sigortaların teklif edilmesi sayesinde, en iyi fiyat-hizmet ilişkisini sunan sigortayı seçme olanağınız vardır. Son yıllarda devlet sağlık sistemindeki yükselen masrafların dengelenmesi amacıyla, politika farklı sağlık risklerini özelleştirme kararı almıştır. Güvenli sağlık sigortası hizmetlerinin sağlanabilmesi için genellikle vatandaşlar özel bir tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak zorunda kalırlar. Örneğin diş protezi gibi bir hizmet sigortaya dahil değilse, tamamlayıcı hastalık sigortası olmayan kişi bu tedavi işlemi için genellikle pahalı bir ücret ödemek zorunda kalır.

 

Tamamlayıcı Özel Sigortaların hizmet kapsamları


Prensipte tamamlayıcı özel hastalık sigortaları beş alana bölünebilir: Diş, hastane, bakım, gündelik ve tamamlayıcı sigortalar. Bu bölünme sigortalıya, farklı tamamlayıcı sigortalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu yapı taşı prensibi sayesinde sigortalı hastalığa karşı koruma kapsamını kendi ihtiyaçları doğrultusunda düzenleyebilir ve böylelikle ödeyeceği prim oranlarını ve hizmet kapsamını belirlemiş olur.

 

Tamamlayıcı Diş Sigortası


Tamamlayıcı diş sigortası sayesinde sigortalı örneğin diş protezi ve/veya diş tedavisi masraflarını sigortalayabilir. Bunun dışında sigorta kapsamına çene ortopedisi ile ilgili tedavilerin dahil edilmesi mümkündür. Genel sağlık sigortası dış protezi masraflarında sadece sabit ücretleri kapsamaktadır, ve bu ücretler genel olarak masrafların ancak yarısını karşılamaktadır. Bu nedenle tamamlayıcı bir diş sigortasının yapılması avantajlıdır. Ödeyeceğiniz primlerin yüksek olmasını istemiyorsanız, bu sigortayı yaşınız ilerlemeden yaptırmanız gerekir.

 

Tamamlayıcı Bakım Sigortası


Bakım pahalıdır. Genel bakım sigortası hizmetleri yüksek bakım ve tıbbi önlem masraflarını karşılamak için yeterli değildir. Ancak özel bir tamamlayıcı bakım sigortası bu boşluğu doldurabilir.

 

Tamamlayıcı Hastane Sigortası


Uzmanlar tarafından tedavi görmek sizin için önemliyse, bu tamamlayıcı hastane sigortasını yapmalısınız. Bu sayede sigortalı olan kişi tedavi olmak istediği hastaneyi seçebilir. Bunun dışında sigorta tek veya çift yataklı oda masraflarını da üstlenmektedir.